BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miért száguldott az Antenna?

Az elmúlt napokban 2025 forintra emelkedett az Antenna papírok árfolyama. A Népszabadság értesülései szerint a drágulás háttérében a cég privatizációjával kapcsolatos előterjesztés áll.

2003. március 18. kedd, 08:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyminisztérium által a tárcáknak megküldött javaslat indítványozza: a koncessziós törvények módosításával biztosítsák, hogy a következő években is az AH terjeszthesse a Magyar Televízió, a Magyar Rádió és a Duna Televízió műsorait. (Ezek a tevékenységek adták a társaság 2001-es bevételeinek 42 százalékát, 9,3 milliárd forintot).
A műsorszórást jelenleg koncesszió alapján végzi az AH, ám a koncessziós törvény értelmében a megbízást tulajdonosváltás esetén elvesztené a társaság. A pénzügyminisztérium tervezete ezt próbálja elkerülni, a tárca két javaslatot is tesz a helyzet megoldására. Az egyik szerint a műsorszóró tulajdonosváltás esetén is megtarthatná a koncessziót, a másik szerint viszont úgy módosítanák a törvényt, az AH pályázat nélkül is megkaphassa a műsorszórási megbízást. Ez a rendszer az EU-csatlakozásig lenne fenntartható, ám utána már nem kellene koncesszióba adni a műsorszórást - derül ki a Népszabadság által megszellőztetett előterjesztésből. A közszolgálati adók műsorainak szórásából 12,6 milliárd forint bevétele származik idén a társaságnak.
A tervezet szerint az AH dinamikus növekedéséhez 55 milliárd friss tőkére lenne szükség, ebből 34 milliárd forintot még az idén megvalósuló tőkeemeléssel, a fennmaradó részt hitelekből teremtené elő a cég. Ekkora tőkeemelés névértéken számolva 17 milliárd forintnyi részvény kibocsátásával lenne elérhető, ám ezzel az állami tulajdonrész a kelleténél korábban a kívánatos 50 százalék alá csökkenne.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet