BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem buszozik többet a BUX

A BUX kosarából április 1-jével kikerül a Nabi, mivel a buszgyártó papírjai több ízben nem feleltek meg a felülvizsgálati követelményeknek. Első ízben az Antenna, a Danubius és a Synergon is "vétett".

2003. március 10. hétfő, 12:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

2003. április 1-től a Budapesti Értéktőzsde részvényindexének (BUX) kosarából kikerülnek a Nabi-papírok, új részvény nem kerül be, így marad az Antenna Hungária, a BorsodChem, a Danubius, a Démász, az Egis, a Matáv, a Mol, az
OTP, a Pannonplast, a Rába, a Richter, a Synergon és a TVK - derül ki a BÉT közleményéből.
A tőzsde március 25-én teszi közzé az egyes részvényeknek az új összetételű kosárba bevezetett mennyiségét a március 24-i adatok és az egyes papírok közkézhányada alapján.

A Nabi többszöri meg nem felelés miatt kerül kivezetésre, míg a jelenleg a kosárban szereplő sorozatok közül az Antenna, a Danubius és a Synergon részvényei első ízben nem feleltek meg a felülvizsgálati
követelményeknek, ezért egyelőre nem kerülnek ki az index kosarából - fogalmaz a közlemény.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet