Az 56 százalékban továbbra is a francia kormány tulajdonában lévő társaság tavaly 20,7 milliárd eurós veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, ám hasonlóan a Deutsche Telekomhoz, a rossz eredményt itt is a távközlési boom idején történt bevásárlások 18,2 milliárd eurós leírása okozta. A társaságnak nincs szégyenkezni valója EBITDA eredménye miatt, mely 21 százalékkal 14,9 milliárd euróra emelkedett, s a profit üzemi szinten is elérte a 6,8 milliárd eurót.
A FT német társához hasonlóan túlvásárolta magát az ezredfordulón, s alig-alig képes már kezelni 70 milliárd euróra rúgó adóssághegyét. Az októberben kinevezett új vezérigazgató Thierry Breton is ennek lefaragását határozta meg fő küldetéseként. Tervének legfőbb eleme a várhatóan még az idén sorra kerülő részvénykibocsátás, a 15 milliárd eurósra tervezett emisszióból befolyó pénzt szinte teljes egészében az adósság kezelésére szánják majd.
