BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordveszteség a France Telecomnál

Történetének legrosszabb eredményéről adott számot 2002-es gyorsjelentésében a France Telecom (FT).

2003. március 5. szerda, 08:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az 56 százalékban továbbra is a francia kormány tulajdonában lévő társaság tavaly 20,7 milliárd eurós veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, ám hasonlóan a Deutsche Telekomhoz, a rossz eredményt itt is a távközlési boom idején történt bevásárlások 18,2 milliárd eurós leírása okozta. A társaságnak nincs szégyenkezni valója EBITDA eredménye miatt, mely 21 százalékkal 14,9 milliárd euróra emelkedett, s a profit üzemi szinten is elérte a 6,8 milliárd eurót.

A FT német társához hasonlóan túlvásárolta magát az ezredfordulón, s alig-alig képes már kezelni 70 milliárd euróra rúgó adóssághegyét. Az októberben kinevezett új vezérigazgató Thierry Breton is ennek lefaragását határozta meg fő küldetéseként. Tervének legfőbb eleme a várhatóan még az idén sorra kerülő részvénykibocsátás, a 15 milliárd eurósra tervezett emisszióból befolyó pénzt szinte teljes egészében az adósság kezelésére szánják majd.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet