Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a Deutsche Börse: a tervek szerint az idei év második negyedétől a hazai befektetők számára is elérhetővé válik a DB kereskedési rendszere. Ezáltal a magyarországi tőzsdézők több mint tízezer termék (részvény, warrant, kötvény, stb.) közül választhatnak. A BÉT kereskedési hálózata és a Xetra rendszer összekapcsolása révén mind az ajánlatok bevitele, mind az üzletkötés valós időben történik a Frankfurtban elérhető papírokkal. A hazai brókercégek számára a kereskedés feltétele a Xetra-tagság megszerzése.
Az elmúlt évben a BÉT információi szerint a hazai befektetők csupán mintegy 200 milliárd forint értékben üzleteltek külföldi részvényekkel, amelyből 30-40 százalék volt a Xetrán elérhető papírok forgalma.
Jaksity György, a BÉT Rt. elnöke szerint av jelenlegi megállapodás a frankfurti tőzsdével való együttműködés első lépcsőjét jelenti, és a jövőben a kapcsolatot még szorosabbá tevő megállapodások várhatóak.
Mielőtt a lelkesedés túlzottan magasra hágna, nem árt tudni, hogy a hazai tőkepiaci törvény szerint a DB nem minősül elismert tőkepiacnak, ezért az ottani ügyletekre nem vonatkozik adókedvezmény.
