BUX 139473.61 0,45 %
OTP 45680 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar befektetők, irány a Deutsche Börse!

Hamarosan a magyar befektetők számára is elérhetővé válik a Deutsche Börse (DB) kereskedési rendszere, a Xetra, ám az mindenképp óvatosságra int, hogy a DB-n kötött ügyletekre nem vonatkozik az adókedvezmény.

2003. február 19. szerda, 13:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a Deutsche Börse: a tervek szerint az idei év második negyedétől a hazai befektetők számára is elérhetővé válik a DB kereskedési rendszere. Ezáltal a magyarországi tőzsdézők több mint tízezer termék (részvény, warrant, kötvény, stb.) közül választhatnak. A BÉT kereskedési hálózata és a Xetra rendszer összekapcsolása révén mind az ajánlatok bevitele, mind az üzletkötés valós időben történik a Frankfurtban elérhető papírokkal. A hazai brókercégek számára a kereskedés feltétele a Xetra-tagság megszerzése.
Az elmúlt évben a BÉT információi szerint a hazai befektetők csupán mintegy 200 milliárd forint értékben üzleteltek külföldi részvényekkel, amelyből 30-40 százalék volt a Xetrán elérhető papírok forgalma.
Jaksity György, a BÉT Rt. elnöke szerint av jelenlegi megállapodás a frankfurti tőzsdével való együttműködés első lépcsőjét jelenti, és a jövőben a kapcsolatot még szorosabbá tevő megállapodások várhatóak.

Mielőtt a lelkesedés túlzottan magasra hágna, nem árt tudni, hogy a hazai tőkepiaci törvény szerint a DB nem minősül elismert tőkepiacnak, ezért az ottani ügyletekre nem vonatkozik adókedvezmény.

Madarász János
Madarász János
NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet