A bank eredménye és a konszolidált nyereség között korábban jelentős eltérés mutatott az IE New York Broker veszteségei miatt, ám az értékpapírcég 2002-es, bankba történő integrálása nyomán jelentősen csökkent a differencia.
A csoport mérlegfőösszege alig 1 százalékkal nőtt, vagyis gyakorlatilag stagnált, ami azt jelenti, hogy a portfólió minőségi változását tekintették fontosnak. A kamatkülönbözet ugyanakkor 22 százalékkal emelkedett, amely a magyar bankok között kiemelkedőnek számít egy olyan évben, amikor a kamatok csökkentek (az IEB a hitelkamatok magasan tartásával és a betéti kamatok leszorításával érte el teljesítményét).
A díj- és jutalékbevételek 18 százalékal emelkedtek, részben a kártyaüzletág jó teljesítményének köszönhetően. A költségnövekedést bőven infláció alatt tartották, viszont a szokott módon megint az utolsó negyedévben a vártnál nagyobb tartalékot képzett a bankcsoport. Az IEB a tavalyi 800 millió forint után 1,376 milliárdos céltartalékot képzett, amely csaknem eléri a 1,405 milliárd forintra rúgó adózás előtti előtti eredményt. Ennek tudható be, hogy az adózott profit erősen elmaradt az 1,2-1,5 milliárd közötti várakozásoktól.
Az IEB-papírok elmúlt 3 hónapban tapasztalt, közel ezer forintos árfolyamnövekedése - amely a duplájára emelte a kurzust - nyilvánvalóan nem az eredményvárakozásoknak volt betudható. Sokan tulajdonosi átrendeződésben bíznak, s a remények szerint a bank mai sajtótájékoztatóján valami utalás hangozhat el, mi állt a rally hátterében. (A fő tulajdonos, a 32,5 százalékos részesedéssel rendelkező Sao Paolo nem vásárolhatott, hiszen 33 százalék felett ajánlattételi kötelezettsége lett volna.)
