BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az IEB fő tulajdonosa Közép-Európa felé fordul

Az IEB mai sajtótájékoztatóján a bank a vezérigazgatója, Ezio Salvai jónak értékelte a hitelintézet terven felüli tavalyi eredményeit, ám az idei várakozásokról nem nyilatkozott.

2003. február 13. csütörtök, 13:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cégvezető a meglehetősen magas tartalékképzést a NAPI Online kérdésére azzal indokolta, hogy szerintük a 2003-as év a gazdaság számára rosszabb lesz, mint a tavalyi, így előre tertalékoknak, vagyis nem egy nagy adós indokolja az óvatosságot.
Salvai az IEB-papírok elmúlt 3 hónapban bekövetkezett, mintegy 100 százalékos áremelkedését a jó eredménnyel magyarázta hozzátéve, hogy ő eddig alulértékeltnek tartotta a részvényeket.
A vezérigazgató elmondta, hogy az IEB-ben 32,5 százalékos pakettel rendelkező San Paolo szubholdingot hoz létre San Paolo INI International SpA néven, padovai székhellyel. Ebbe kerülnek a bankcsoport kelet- és közép-európai érdekeltségei, vagyis a román Westbank, szlovén Koperbank, az IEB, valamint egy lengyel bank, amelyben a csoport 5 százalékos részesedést birtokol. Mindez azt jelenti, hogy a San Paolo számára 10 évi relatív befelé fordulás után ismét fontosabbá válik a közép-európai térség. Ez utóbbival válaszolt a vezérigazgató arra a kérdésre is, amely azt firtatta, hogy az Erste állítólag megvásárolná az IEB-t. Salvai kijelentette, hogy nincs rendelkezik ilyen értesüléssel, azonban egy kérdés kapcsán kiderült, hogy a San Paolo a Postabankot hálózata és lakossági ügyfélköre miatt vonzó célpontnak tartja. A vezérigazgató mindenesetre szkeptikus atekintetben, hogy végül meg akarják vagy meg tudják-e szerezni a hitelintézetet.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet