Az előrejelzések szerint 2010-ig - elsősorban a villamosenergia-ipar igényének növekedésével összefüggésben - Magyarország éves gázigénye 15-16 milliárd köbméterre növekszik, ennek szerződéses fedezete 2007-2008-ig biztosított. A Mol Rt. igazgatója az Ipari Energia Fórum Konferencián ismételten megerősítette, hogy a rendszer teljesítőképessége végső határán van, jelentősebb befektetések - a tárolók kapacitásának bővítése, harmadik betáplálási pont kialakítása - nélkül 2006-2008 táján gondok lehetnek az ellátással. A fejlesztéseknek még 2003-ban el kell kezdődni, hiszen olyan nagyságrendű beruházásokról van szó, amelyek kivitelezése két-három évbe telhet. Ugyanakkor Szemmelveisz Zoltán szerint olyan ár és tarifarendszer szükséges, ami a megszakítható és kiegyenlítő fogyasztók számának gyarapodásához vezet, mert ezekre teljesítménygazdálkodási szempontból szüksége van a rendszernek - írta az Energiainfó.
