BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gondban a Mol a gáz miatt

Az elmúlt két évben éppen azt a hozzávetőlegesen egymilliárd dollárt vesztette el a Mol Rt. a gázüzleten, ami az ellátás biztonságának fenntartása érdekében szükséges beruházásokra kellett volna - mondta Szemmelveisz Zoltán, a Mol Rt. ügyvezető igazgatója.

2003. február 12. szerda, 12:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előrejelzések szerint 2010-ig - elsősorban a villamosenergia-ipar igényének növekedésével összefüggésben - Magyarország éves gázigénye 15-16 milliárd köbméterre növekszik, ennek szerződéses fedezete 2007-2008-ig biztosított. A Mol Rt. igazgatója az Ipari Energia Fórum Konferencián ismételten megerősítette, hogy a rendszer teljesítőképessége végső határán van, jelentősebb befektetések - a tárolók kapacitásának bővítése, harmadik betáplálási pont kialakítása - nélkül 2006-2008 táján gondok lehetnek az ellátással. A fejlesztéseknek még 2003-ban el kell kezdődni, hiszen olyan nagyságrendű beruházásokról van szó, amelyek kivitelezése két-három évbe telhet. Ugyanakkor Szemmelveisz Zoltán szerint olyan ár és tarifarendszer szükséges, ami a megszakítható és kiegyenlítő fogyasztók számának gyarapodásához vezet, mert ezekre teljesítménygazdálkodási szempontból szüksége van a rendszernek - írta az Energiainfó.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet