Kovács László külügyminiszter múlt heti zágrábi látogatásán magyar részről vetették föl először a kereszttulajdonlás lehetőségét. Eszerint nem csak a Mol Rt. szerezne részesedést az INA-ban, hanem az INA is a magyar vállalatban - írja az Üzleti Negyed az MTI-re hivatkozva. A horvát kormányfő, egy rádiónyilatkozatában, az INA 25 százalékának folyamatban levő privatizációjáról szólva kijelentette, hogy számára személy szerint kivételesen vonzó a kereszttulajdonlásra vonatkozó elgondolás.
Racan emellett jónak és okosnak minősítette az elképzelést, hogy erőik egyesítésével valóban versenyképesek legyenek a cégek a térségben. Ehhez nem elég a puszta adásvétel, ehhez valódi, minőségi partnerség kell - mondta a horvát miniszterelnök.
Korábbi közlés szerint a pályázók, az osztrák OMV, a magyar Mol és az orosz Rosznyeft közül kikerülő nyertessel március végén kívánnak megállapodást kötni.
