BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esély a Mol-nak: Racan az INA-kereszttulajdon mellett

Horvátország miniszterelnöke, Ivica Racan kivételesen vonzónak minősítette azt a tervet, melynek értelmében az INA privatizációja során a Mol INA-, az INA pedig Mol-részesedéshez jutna.

2003. február 11. kedd, 13:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kovács László külügyminiszter múlt heti zágrábi látogatásán magyar részről vetették föl először a kereszttulajdonlás lehetőségét. Eszerint nem csak a Mol Rt. szerezne részesedést az INA-ban, hanem az INA is a magyar vállalatban - írja az Üzleti Negyed az MTI-re hivatkozva. A horvát kormányfő, egy rádiónyilatkozatában, az INA 25 százalékának folyamatban levő privatizációjáról szólva kijelentette, hogy számára személy szerint kivételesen vonzó a kereszttulajdonlásra vonatkozó elgondolás.

Racan emellett jónak és okosnak minősítette az elképzelést, hogy erőik egyesítésével valóban versenyképesek legyenek a cégek a térségben. Ehhez nem elég a puszta adásvétel, ehhez valódi, minőségi partnerség kell - mondta a horvát miniszterelnök.

Korábbi közlés szerint a pályázók, az osztrák OMV, a magyar Mol és az orosz Rosznyeft közül kikerülő nyertessel március végén kívánnak megállapodást kötni.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet