BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miért emelkedik a Pannonplast? (új)

Úgy tűnik a Pannonplast megítélésénél most nem a nyereség számít. A részvény a társaság vaskos vesztesége ellenére nagy forgalom mellett ma 1 285 forinton is járt.

2003. január 31. péntek, 13:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi és mai árfolyamalakulást nézve jól eltalált elemzői ajánlás volt a Pannonplasttal kapcsolatban a "spekulatív vétel". A társaság ugyan katasztrofális jelentéssel jött ki ma és az elemzők legtöbbje idén - sőt jövőre - sem vár nyereséget a cégtől, az árfolyam mégis 20 százalékkal emelkedett két nap alatt. A szkeptikusokat a mai kereskedés meggyőzhette arról, hogy nem a jólértesültek vásároltak tegnap, a társaság gyorsjelentése nem adhatott okot vételre.

A vételi érdeklődés sokkal inkább a rendkívül alacsony, 0,25-ös P/BV azaz árfolyam/könyvérték aránynak köszönhető. A cég ennek alapján rendkívül olcsónak számít, bármikor újabb befektető felvásárlási célpontjává válhat - vagy válik éppen... A felvásárlást eddig nehezítő alapszabályi korlátok ugyan továbbra is léteznek, ám a Pictet & Cie svájci bank kiszállásával a menedzsment egy fontos, a közgyűléseken mindig a menedzsment mellé álló támogatójáról kénytelen lemondani, ami meggyengítheti pozícióját egy ellenséges felvásárlóval szemben.

Az már csak hab a tortán, hogy a Philips székesfehérvári televízió-gyártási projektjében a Pannonplast ottani tagvállalata, a Moldin 2000 Rt. műanyag
alkatrészek beszállításával fog résztvenni.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet