BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

DÉLI ÖSSZEFOGLALÓ

Az európai tőzsdéken némileg csökkent a háborús feszültség, a CAC 1,1, a FTSE 0,8, a DAX 1,6 százalékos csökkenést mutat. A brit miniszterelnök az USA-ban tárgyal. A BUX 36 ponttal esett, hétfőn jön a Richter gyorsjelentés.

2003. január 31. péntek, 11:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol-kereskedés visszaállítására (12.00) vár a BÉT. A társaság részvényeit azért függesztették föl, mert aláírt szerződést három gáz-kiskereskedelmi érdekeltsége eladásáról, ami várhatóan második negyedévben 12 milliárdos nyereséget jelent. A BUX mínusz 36, a decemberi index-határidő mínusz 30 pontban van. A vezető papírok közül a Matáv egy százalékos csökkenés után 800, az OTP hasonló eséssel 2195 forinton áll. A Richter tartja tegnapi árszintjét. A legnagyobb gyógyszergyár hétfőn jön ki gyorsjelentésével, az elemzők 1350 és 1500 forint közti éves részvényenkénti nyereséget várnak, az átlag inkább az 1350-hez áll közel. A Pannonplast részvénye megállíthatatlannak tűnik, árfolyama 1280 forint, forgalma óriási. A részvény árfolyamát a társaság nagyon rossz gyorsjelentése ellenére felvásárlási találgatások tartják életben. Az IEB 1800 forint, a Synergon pedig 500.

Az ÁPV tegnap módosította a Forrás Rt. végleges portfólióját. A cég saját tőkéje 15,7 milliárd forintra emelkedik, az ÁPV által felajánlott két részvénysorozat - ha minden simán megy - június végéig tőzsdére kerülhet.

Az informatikai tárca szándékai szerint úgy módosítaná a jogszabályt, hogy a kábel- és internetszolgáltató cégekre 2003-ban a jelenlegihez és a távbeszélő-szolgáltatókhoz képest kisebb teher háruljon az egyetemes távközlési alap feltöltése során - mondta Pataki Dániel tárca helyettes államtitkára mai sajtótájékoztatón.

Február 1-jétől megkezdődnek az ellenőrzések a felújított M7-esen, a bliccelők az autópálya-matrica árának legalább ötszörösét kockáztatják - írja a Népszabadság.

A második legnagyobb japán autógyártó, a Honda a december 31-ével véget ért negyedévben 115,17 milliárd jen (967,6 millió dollár) nettó nyereséget ért el, ami az egy évvel korábbinál 40 százalékkal több, s meghaladja az elemzők által várt 104 milliárd jent is. A javulás nem kis részben az amerikai piacon elért sikereknek köszönhető.

A Henkel az elmúlt negyedévet éves összevetésben 13,9 százalékkal 176 millió euróra növekvő, adó- és kamatfizetés előtti nyereséggel (EBIT) zárta, 2,38 milliárdos bevétel mellett. Az elemzők nagyobb, 2,4 milliárd euró feletti forgalmat, illetve 168 milliós profitot vártak. A cég éves teljesítménye a vállalat saját prognózisával összhangban alakult, a nyereség 10,6 százalékkal 666 millió euróra hízott, 9,66 milliárdos forgalom mellett.

Az Interfax jelentése szerint a hét elején felrobbant a Druzsba (Barátság) olajvezeték, amely Kelet-Közép-Európát látja el orosz olajjal. Az Urál hegységben, Kuznyeck közelében történt baleset következtében a csővezeték kapacitása a szokásos napi 250 ezer tonnáról 170 ezer tonnára süllyedt. A hibát javítják, a társaság szerint holnaptól újra teljes kapacitással működik a vezeték.

Oroszországban vámemeléssel szeretnék elejét venni, hogy még több használt autót vigyenek be Nyugatról. A 3-7 éves autók vámját a jelenlegi 25-ről 35 százalékra emelnék.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet