BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol kiszáll a gázkiskerből - újraindul a kereskedés

A BÉT-en déltől újraindul a Mol-részvények kereskedése, amelyet - a társaság saját kérésére - már a nyitástól felfüggesztett a tőzsde. A cég ma szép nyereséggel kiszállt három földgáz-kiskereskedelmi érdekeltségéből, a vételár a második negyedévben folyhat be.

2003. január 31. péntek, 11:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde a Mol-részvények tőzsdei kereskedését a 2003. január 31-i tőzsdenapra felfüggesztette, ám később a börze vezérigazgatója déltől engedélyezte a kereskedés újraindítását.
A felfüggesztés a Mol saját kérésére történik, ugyanis a cég a mai napon szerződést ír alá a földgáz kiskereskedelmi portfóliójába tartozó 3 társaságban meglévő többségi részesedéseinek értékesítésére vonatkozóan.

A Mol a meghirdetett divesztíciós stratégiájának újabb lépéseként értékesítette a Zsámbékgáz Rt.-ben meglévő 96,27, a MOL-GÁZ Kft.-ben meglévő
89,30 százalékos, valamint a Turulgáz Rt.-ben meglévő 58,42 százalékos tulajdoni részesedését a Tigáz Rt. részére.
A három részesedés együttes könyv szerinti értéke 2002. december 31-én 8,48 milliárd forint volt. A vételár 20,6 milliárd forint, mely a MOL-GÁZ Kft. leányvállalati kölcsöneinek átvállalását és azonnali megfizetését valamint külső kötelezettségeihez kapcsolódó anyavállalati garanciáinak átvállalását is magában foglalja.

A három részesedés értékesítése egyrészt jelentős mértékű lekötött tőkét szabadít fel a társaság számára, másrészt a könyv szerinti értéket lényegesen meghaladó vételár pozitív hatással lesz a Mol Rt. eredményére is - áll a társaság közleményében.

A tranzakciók zárásához a Gazdasági Versenyhivatal illetve a MOL-GÁZ Kft.
esetében a Magyar Energia Hivatal jóváhagyása is szükséges. A vételár az
értékesítés zárását követően, várhatóan 2003 második negyedévében folyik be
a Mol Rt.-hez.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet