BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Wall Street: megnyugtató volt a Fed

A Fed tegnap a várakozásokkal összhangban nem nyúlt a kamatokhoz, a tengerentúli részvényindexek a gyenge startot követően végül kisebb-nagyobb emelkedéssel zártak.

2003. január 30. csütörtök, 08:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Dow Jones ipari átlag 0,3 százalékkal 8 110,71 pontra kapaszkodott fel, az S&P-500 0,7 százalékkal 864,36 pontra nőtt, a Nasdaq Composite 1 358,06 pontos záróértéke pedg 1,2 százalékos többletet takart.

Az Egyesült Államokban ugyan bő másfél százalékos eséssel kezdte a napot a Dow Jones, ám később szép lassan emelkedésbe váltott a mutató. A befektetők kivárásra játszottak a Fed lépése előtt, s a várakozásoknak megfelelő kamatdöntés némileg megnyugtatta a piacokat. A Nasdaq mutatóját a Verizon gyorsjelentése hozta vissza a kezdeti mélyrepülésből, miután a cég a vártnál magasabb negyedik negyedéves profitról számolt be, igaz, nem várt jelentős növekedést az idei évet tekintve. A hétfőig Philip Morris néven ismert Altria forgalma és nyeresége is jelentősen visszaesett az elmúlt három hónap folyamán, amiért részvényének 3,5 százalékos értékvesztésével kellett fizetnie a New York-i tőzsdén. A Coca-Cola viszont visszatért a nyereséges oldalra, miután olyan bizarr ötletei, mint a vaníliás kóla, meglepően kelendőnek bizonyultak az észak-amerikai piacokon. Az olajpapírok egy iraki háború reményében erősödtek, a gyógyszergyártók részvényei pedig azt követően drágultak, hogy Bush bejelentette: egy 10 éves program keretében 400 milliárd dollárt pumpálnak az egészségbiztosítási rendszerbe.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet