BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bíróság előtt az Émász

Az Émász és az Ózdi Acélmű közötti tárgyalások az áramszámla kifizetéséről nem vezettek eredményre. Az Émász bírósághoz fordul és csak a törvényi minimumnak megfelelő áramot szállít a kohászati cégnek.

2003. január 30. csütörtök, 10:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miután az Ózdi Acélmű Kft. (OAM) a közte és az ÉMÁSZ Rt. között fennálló közüzemi szerződésben rögzítettekkel ellentétben immáron hosszabb ideje nem teljes mértékben egyenlíti ki villamosenergia-szolgáltatásból eredő kötelezettségeit, az ÉMÁSZ Rt. az utolsó lépés megtételére kényszerült: bírósági keresetet indított az OAM ellen a követelések behajtása érdekében - áll a társaság közleményében. Az ÉMÁSZ élve a Villamos Energia Törvényben biztosított jogával, a lejárt követelések beérkezéséig az előírásokban meghatározott minimális értékre korlátozza az energiaszolgáltatást.
Az Ózdi Acélmű Kft. eddig milliárdos nagyságrendű hátralékot halmozott fel. A meg nem fizetett ún. teljesítménydíj értéke immáron alapjában fenyegeti az ÉMÁSZ Rt. gazdálkodását és veszélyezteti szinte a teljes észak-magyarországi régió folyamatos energiaellátását.
Figyelemmel az Ózdi Acélmű Kft. nemzetgazdaságilag fontos tevékenységére, valamint arra, hogy az üzem foglalkoztatási szempontból kiemelt szerepet tölt be a régióban, az ÉMÁSZ Rt. speciális fizetési feltételek felajánlásával számos tárgyalási fordulóban próbált ügyfelével egyezségre jutni. Mivel az egyezség az – ÉMÁSZ Rt. törekvése dacára – mind a mai napig nem jött létre, a társaságnak olyan intézkedésekre kellett elszánnia magát, amelyek garanciát jelentenek törvényes követeléseinek érvényesítésére - áll az ÉMÁSZ közleményében.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet