A vegyipari társaság - mint feljogosított villamosenergia-fogyasztó - él az dén liberalizált árampiac által biztosított lehetőséggel, így 2003. február 1-jétől villamosenergia-igényének 50 százalékát importból szerzi be. Erről ma, azaz január 29-én szállítási és átvételi keretszerződést ír alá a svájci Entrade GmbH magyarországi leányvállalatával, az Entrade Hungary Kereskedelmi Kft.-vel - közölte a BorsodChem.
A társaság tájékoztatása szerint a villamosenergiához a mostani, áremelés előtti szintnél is olcsóbban jut hozzá a cég. Az import évi mintegy 400 ezer MWh-t jelent, 300 ezret saját erőművében állít elő a vállalat, a fennmaradó 100 ezer MWh szállításáról pedig holnap írjá alá a szerződést egy egyelőre meg nem nevezett magyar céggel.
A BorsodChem számításai szerint a következő években az árbevétel 7 százaléka vagy az alatt tudják tartani az energiaköltségeket még úgy is, hogy 2006-ra 40-50 százalékos fogyasztásnövekedéssel számol a társaság.
