BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kéthetes csúcson a Nikkei

Jelentősen emelkedett ma reggel a japán tőzsde mutatója. A Nikkei végül 1,75 százalékkal zárt magasabban mint hétfőn, s végül 8708,58 ponton állapodott meg a mutató, ami kéthetes csúcsnak számat. Ez elsősorban két társaságnak, az NTT-nek és a világ legnagyobb bankjánka, a Mizuhónak tudható be.

2003. január 21. kedd, 08:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az NTT távközlési cég – kormánykörökből származó nyilatkozatok szerint – a jövőben magasabb díjat számlázhat ki a hálózatát használó társaságoknak. Mindennek köszönhetően a részvényei csaknem 4 százalékkal erősödtek a zárásra.
Emellett a másik maghatározó hír az volt, hogy a Mizuho Holdings Inc., az eszközeinek értékét tekintve a világ legnagyobb bankjának számító cég 1 000 milliárd jenes (8,47 milliárd dolláros) tőkeemelést hajt végre. Ez jobb kedvre derítette a piacot, a bank papírjai 4,2 százalékkal drágultak. A hírre alighanem szükség is volt, ugyanis a Mizuho éves vesztesége az előrejelzések szerint kilencszer akkora – 1 950 ezer milliárd jen (16 milliárd dollár) lesz –, mint amekkorát az elemzők korábban vártak. Ezzel egyébként a Mizuho Japán gazdaságtörténetének legnagyobb mínuszát hozhatja össze. A Mizuho profitfigyelmeztetése - amelynek hátterében a kormány azon sürgetése áll, hogy gyorsítsák fel a rossz hírek leírását - egyébként a japán bankszektort tekintve az idén az első fecske volt.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet