BUX 138960.55 -0,24 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molnál tankolnak a kormányhivatalok

Három éven keresztül évi mintegy 50 millió liter, megközelítőleg 30 milliárd forint értékű üzemanyagot adhat el a Mol Rt. a központi költségvetési szervek számára.

2003. január 16. csütörtök, 07:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közbeszerzési eljárás során egyedüli pályázóként elnyert üzlet nagyon fontos a Molnak – mondta el a NAPI Gazdaság kérdésére Horváth Ferenc kereskedelmi igazgató. Szerinte a – hagyományosan a Mol által nyert – háromévenkénti pályázat újbóli megnyerése tükrözi a kormányzati szervek elégedettségét a Mol által nyújtott szolgáltatással.

A pályázat megnyerése nem újdonság, hiszen az előző két hároméves időszakban – különböző kormányok alatt – is a Mol láthatta el a költségvetési szerveket üzemanyaggal. A siker mégsem tűnik jelentéktelennek. Az évi 50 millió liter üzemanyag-értékesítés ugyan nem sok az évi 3 milliárd literes összértékesítéshez képest, de a Mol-kutaknál eladott üzemanyag ennek csupán mintegy 40 százaléka. A Mol saját kútjainak összesített forgalmát kifejezetten nagy tétellel növeli a 2003. január 1-jétől 2005. december 31-ig szóló keretszerződés. Arról nem is beszélve, hogy az olajtársaság kártyás üzemanyag-értékesítésében szintén szépen mutat a több tízezer kártyát és több száz intézményt jelentő ügyfél.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet