BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtört a jég a japán tőzsdén

Kilenc napja tartó csökkenés után végre megtört a jég a japán tőzsdén. A Nikkei-225 ugyanis ha kismértékben is, de ma, a tizedik napon emelkedéssel zárt. Ezúttal 8 510,73 ponton állapodott meg az index, ami 0,71 százalékos erősödést jelent.

2002. december 17. kedd, 08:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pedig a jelek nem mutatkoztak túl jóknak, ugyanis a dollár a jennel szemben átmenetileg ismét erősödött. Ez azonban immár nem okozott pánikot, s többek között Tokyo Electron, a világ második félvezető gyártójának részvényei is feljebb kúsztak 3,7 százalékkal. E mellett a bankszektor részvényei álltak a befektetői érdeklődés középpontjában, ugyanis újsághírek szerint a közpénzekkel kisegített hitelintézetek elkerülhetik a tőkeleszállítást.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet