BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BÉT üdvözli a kormány privatizációs terveit

A Budapesti Értéktőzsde Rt. (BÉT) kész az új és meglévő kibocsátók részvényeinek fogadására és üdvözli a privatizáció folytatását - reagált a tőzsde a kormány ma bejelentett vagyonpolitikai koncepciójára, amelyben különös hangsúlyt fektet a tőzsdei privatizációra.

2002. október 30. szerda, 17:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közlemény szerint a BÉT a továbbiakban is mindent megtesz annak érdekében, hogy a tőzsde megerősödjön, és markáns nemzeti karaktere kialakuljon. A tőzsde konkrét intézkedésekkel készítette elő az új cégek megjelenését: eltörölte a bevezetési díjat, csökkentette a forgalombantartási díjat, valamint összhangba hozta a bevezetési szabályokat az EU-s normákkal.

Az újabb cégek megjelenésének forgalomnövelő hatása a börzén lehetővé teszi, hogy az intézményi befektetők mellett a magánbefektetők is kedvezőbb környezetben kereskedhessenek. Ennek elősegítése érdekében 2003 első felében hároméves kampány indul a hazai befektetők bizalmának megerősítéséért, és a hosszútávú megtakarítások arányának növeléséért. A kampány alapvetően három célt kíván elérni: szemléletformálást, tájékoztatást és a modern tőkepiaci eszközök és befektetési formák népszerűsítését.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet