BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vesztett és újrakezd az OTP

Adrian Nastase román miniszterelnök tegnap bejelentette, hogy a kormány új pályázatot ír ki a BCR privatizációjára, és leszögezte: egyértelműen nincs már elegendő idő ahhoz, hogy a privatizációs folyamatot 2002-ben lezárják. Az OTP Bank vezetése – mint Wolf László, az akvizíciós stratégiáért is felelős vezérigazgató-helyettes lapunknak elmondta – tudomásul veszi a román kormány döntését, de ezzel együtt sem kíván változtatni külföldi bankakvizíciós stratégiáján.

2002. október 10. csütörtök, 07:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP stratégiája Romániát az elsődleges célországok egyikeként jelölte meg, mondta a vezérigazgató-helyettes, de nem kommentálta azokat a lapunkban is megjelent híreket, hogy a magyar bank még ezen a héten tárgyalásokat kezd a Banca Transilvania többségi pakettjének megvásárlásáról. (Csányi Sándor pénteken mondta el lapunknak, hogy az OTP már korábban felvette a kapcsolatot „az egyik jó nevű román magánbankkal", illetve tulajdonosaival.)
Mint ismeretes, a román bankban 15 százalékos tulajdonrésszel bír az EBRD, és az OTP vezetése korábban többször is utalt arra, hogy akvizícióinál ideális partner lehetne egy nemzetközi pénzügyi intézmény. A Banca Transilvania árfolyama tegnap 200 lejjel (3100-ról 3300-ra) emelkedett a hírre, hogy a bankot „kinézte" magának az OTP. Kapitalizációja a 6 százalékos emelkedés nyomán elérte a 70 millió dollárt, míg a tegnap – nyilván nem feltétlenül a román hírek nyomán – 4,1 százalékkal 1851 forintig eső OTP tőkeértéke 2,1 milliárd dollár volt.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet