A Pharmavit a magyar tőzsde kevésszámú sikersztorijának egyikeként maradt meg a hazai és az e tájon érdekelt külföldi befektetők emlékezetében. A veresegyházi pezsgőtabletta-gyártó cég 1994 júniusában jött a tőzsdére, a 100 forintos részvényeket 5960 forinton (57,50 dollárért) túljegyezték a befektetők. Másfél évvel később a Bristol-Myers, darabonként 62,35 dollárt (8800 forintot) kínálva a részvényekért, 110 millió dollárért jutott – az előző évben 713 millió forintos nettó eredményt elért – társasághoz. Arányaiban ez volt minden idők legdrágább gyógyszeripari bevásárlása Magyarországon, hiszen ennyit a Sanofi sem fizetett a Chinoinért.
A Bristol-Myers várakozásai messze nem igazolódtak be. Többéves hanyatlás után idén tavasszal a Plussz-tabletták forgalmazási jogát az amerikai multi eladta a több mint kétharmad részben Somody Imre tulajdonában lévő, 63 millió forintos jegyzett tőkével rendelkező Plusz Vitamin Kft.-nek. Mivel a cégben – a két ügyvezető és a lengyel forgalmazó mellett – tulajdonos a Pharmavit-kibocsátást és az eladást is levezénylő CA-IB, kézenfekvő a tőzsdei megjelenés gondolata.
Bariska Zsolt, a Plusz Vitamin Kft. ügyvezetője érdeklődésünkre elmondta, hogy a tőzsdei bevezetést a tulajdonosok nem zárják ki, de kell még egy-két év, hogy olyan növekedési pályára állítsák a céget, amelynél ez reálisan felvetődhet. A kft. jövőre 9 millió dollár értékben kíván eladni vitaminkészítményeket, kétharmadrészt a lengyel, egyharmadrészt a magyar piacon. A további kelet-európai terjeszkedés ugyanakkor felveti a tőkeemelés igényét.
Ezt két lépcsőben valósíthatják meg; előbb zárt körben (valószínűleg az rt.-vé alakulás után), később pedig – ha az eredmények ezt indokolják – nyilvánosan. Az ügyvezető hangsúlyozta, hogy ebben az esetben sem lenne szó a régi Pharmavit-sztori valamiféle megismétléséről, hiszen a Plusz Vitamin Kft. vadonatúj cég. Azt viszont elismerte, hogy mind az alapító Somody ismertsége, mind a befektetők vele kapcsolatos pozitív tapasztalatai megkönnyíthetik a majdani tőzsdei megjelenést.
