BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leszűkíti a beszámolási időszakot a SEC

Az amerikai szövetségi értékpapír- és tőzsdefelügyelet (SEC) keddi döntése értelmében a jövőben az amerikai cégeknek a korábbinál jóval rövidebb idő alatt kell benyújtaniuk negyedéves, illetve éves gyorsjelentéseiket.

2002. augusztus 27. kedd, 18:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A SEC az utóbbi időben tapasztalt könyvelési visszaélések nyomán döntött úgy, hogy a korábbi 90 nap helyett 60 nap áll majd az amerikai tőzsdei társaságok rendelkezésére, hogy nyilvánosság elé tárják éves jelentsüket. A negyedéves jelentéseket 45 helyett alig 35 nap alatt kell majd elkészíteni.
A SEC mindezzel azt kívánja elérni, hogy a befektetők sokkal hamarabb tiszta képet alkothassanak a cégek pénzügyi helyzetéről. Ugyancsak ezzel a céllal összhangban hozták a rendeletet is, miszerint a vállalatok vezetőinek részvényvásárlásait, illetve -eladásait két napon belül nyilvánosságra kell hozni. Korábban a tranzakciók felfedése akár hónapokat is késhetett.
Az intézkedés bevezetésére 3 évet szánnak, a gyorsított beszámoló-készítés csak azokra a cégekre vonatkozik, amelyek legalább egy éve már nyilvános részévnytársaságként működnek, a piaci értékük pedig meghaladja a 75 millió dollárt.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet