BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa: zárva tartott London - buktak a többiek

Európában hétfőn zárva tartott a londoni börze, így a Footsie elkerülte, hogy kövesse a CAC-40 és a DAX példáját, melyek 1,6, illetve 1,2 százalékos veszteséggel zárták a hétfői napot. Az európai indexek sokáig nyereséget mutattak, ám a lefelé tartó amerikai indexek magukkal húzták őket.

2002. augusztus 26. hétfő, 20:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfőn Londonban Bank Holiday volt, így nem nyitott ki a londoni tőzsde. A többi európai piac azonban nyitva tartott, és nem kerülhette el, hogy a kezdeti optimizmust elmossa az amerikai tőzsdékről nyitás után áradó negatív befektetői kedv. A CAC-40 1,55 százalékos esés után 3 471,28 ponton, míg a később záró DAX 1,16 százalékos veszteség nyomán 3 783,84 ponton állapodott meg.
A Deutsche Telekom részvényeinek kurzusa kedvezően reagált arra a Financial Timesban megjelent hírre, mely szerint az Európai Bizottság várhatóan engedélyezi a brit és német 3G mobilhálózat költségeinek több szereplő közötti megosztását. Ennek nyomán léphet szövetségre a Deutsche Telekomhoz tartozó T-Mobile, valamint a brit mmO2. A napközben jelentős emelkedést mutató DT zárásra a piac hangulatát követve fél százalékkal gyengült.
A Vivendi Universal papírja 4,2 százalékkal csúszott lejjebb, egyrészt az amerikai leányvállalat kiválásának híre, másrészt a cég hitel-visszafizetéseinek újratárgyalása körül felröppent találgatások nyomán.
Sajtóértesülés szerint a Nestlé SA 11,5 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatot tett az egyesült államokbeli Hershey Foods Corp.-ra. Az ügylet megvalósulásával a svájci konszern az USA csokoládépiacának több mint a felét ellenőrizné. Elemzők a monopóliumaggályok mellett arra is felhívják a figyelmet, hogy az akvizícióval veszélybe kerülhet a Nestlé hitelkockázati besorolása. A társaság nem kommentálta a hírt.
A német KarstadtQuelle AG kiskereskedelmi társaság adózás előtti vesztesége az első félévben 134 százalékkal, 348 millió euróra növekedett, miközben árbevétele 3,1 százalékkal, 7,36 milliárd euróra csökkent. Európa legnagyobb áruházi és csomagküldő csoportja a második negyedévben 228 millió euró adózás előtti veszteséget könyvelt el, ami jóval nagyobb a Reuters által megkérdezett elemzők 131 millió euró körüli veszteségprognózisánál.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet