BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: megint a Richter veszített

Szerdán a BUX komoly eséssel nyitott, ám zárásra - jórészt a nyugat-európai és tengerentúli emelkedésnek köszönhetően - összeszedte magát és végül 0,6 százalékkal növekedett. A vezető részvények elétrően teljesítettek.

2002. augusztus 21. szerda, 17:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX a szerdai kereskedés folyamán hosszú ideig az európai trenddel ellentétben a negatív tartományban mozgott, ám a New York-i tőzsdeindexek menetelése felhúzta a BUX-ot is, záráskor 40 pontos erősödést mutatva 7 334,84 ponton állapodott meg. A forgalom a négynapos szünet után meglódult, közel 9,8 milliárd forint értékben születtek kötések.
A legnagyobb több, mint 3 milliárd forintos forgalmat a Mol papírjaival bonyolították le. A világpiaci olajáremelkedés hatására a cég szerdán bejelentette, hogy péntektől felemeli a gázolaj árát. A befektetők nem voltak elragadtatva a hírtől, az olajipari társaság papírjának árfolyama 1,3 százalékot esett, és 5 180 forinton zárt.
A blue chipek közt a nap másik vesztese a Richter volt. Árfolyama ismét beesett 12 000 forint alá: 3,1 százalékos gyengülés után a papír kurzusa 11 905 forinton landolt.
Az OTP ellenben a nap nyertese lett a "nagyok" között: a hitelintézeti részvények árfolyama 4,2 százalékkal erősödött és 2 160 forintra módosult.
A Matáv is értéknövekedést könyvelhetett el: a papír kurzusa 1,3 százalékos emelkedés után kereken 800 forintról várja a csütörtöki nyitást.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet