Az utóbbi hetek lagymatag forgalmához képest csütörtökön rendkívül nagy, összesen 9,3 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket a budapesti börzén. A BUX egész nap szárnyalt, végül 222 pontos, azaz 3,1 százalékos pluszban 7 314,03 ponton fejezte be a napot.
A vezető részvények közül kiemelkedett a Mol, melynek papírja a tegnapi remek első féléves eredmény nyomán ma a befektetők kedvencévé vált. Az olajipari cég részvénye 7,4 százalékot erősödött és 5 240 forinton zárt.
Az OTP-papír árfolyama 3,2, míg a Matávé 1,8 százalékot hízott, így a hitelintézeti részvények 2 100, míg a távközlésiek 779 forintot érnek.
Viszonylag gyengén teljesített a Richter-papír, árfolyamát valószínűleg a ma napvilágot látott hír nyomta le, miszerint a Northern Blvd. Corp nagy mennyiségben vált meg a cég részvényeitől. A gyógyszeripari papír kurzusa mindössze 0,4 százalékot hízott és 12 445 forinton zárt.
A másik gyógyszeripari "nagy" cég az Egis papírja azonban még rosszabbul járt, miután árfolyama 0,8 százalékot esett, és 11 800 forinton állapodott meg.
