BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: tovább erősödött a Mol

A BÉT-en a korai erősödés a délelőtt folyamán hamar esésbe váltott, és csak a délutáni órákban sikerült a BUX-nak visszakűzdenie magát 7 000 pont fölé. A blue chipek közül egyedül a Mol-papír növelte értékét.

2002. augusztus 9. péntek, 17:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken a BUX követte európai társai példáját, és rövid emelkedés után gyengülésbe fordult. Végül 3,6 milliárd forintos forgalom mellett a BUX 30 pontot, azaz 0,4 százalékot sülllyedt, és 7 008,14 ponton állt meg.
A vezető részvények közül a Mol papírja húzta felfelé az indexet. A cég sajátrészvény-visszavásárlási akciója és a közeljövőben napvilágot látó, valószínűsíthetően kellemes hírektől hemzsegő gyorsjelentése miatt töretlen a bizalom a cég részvényei iránt. Az olajipari papír árfolyama végül 1,8 százalékot hízott és 4 630 ponton zárt.
Viszonylag enyhe eséssel megúszta a Matáv papírja a besszt. A távközlési cég részvényei 0,2 százalékot veszítettek értékükből, így árfolyamuk 792 forintra módosult.
Az OTP és a Richter részvényei nem voltak ilyen szerencsések. A hitelintézeti papír 1,5, míg a gyógyszergyár részvénye 2,0 százalékot bukott, kurzusuk 1 990 illetve 12 305 forintról várja a jövő heti kezdést.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet