A hétfői általános európai és tengerentúli zuhanás után ma mindenütt emelkedtek a tőzsdeindexek. A korrekcióból nem maradt ki a BUX sem: 5,5 milliárd forintos forgalom mellett 266,49 pontot, azaz 3,9 százalékot erősödött és 7 124,48 ponton zárt.
A vezető részvények közül is kiemelkedik a Mol-papír szárnyalása. A sajátrészvény-vásárlást tervező olajcég részvényeinek árfolyama 2,5 milliárd forintos forgalom mellett 7,6 százalékot nőtt és 4 650 forinton állapodott meg.
A múlt héten gyorsjelentő Richter papírjának kurzusa nem erősödött látványosan: 2,6 százaléos emelkedés után 12 830 forinton zárt.
A nyitás után majd 3 százalékos mínuszban forgó OTP-papírok a nap végére ugyan felküzdötték magukat 2 000 pont fölé, ám az erősödés elmaradt az általánostól: a hitelintézet részvényeinek árfolyama 2,2 százalékot nőtt, és 2 035 ponton fejezte be a napot.
A Matáv papírjainak kurzusa 5,6 százalékot hízott és 789 ponton zárt.
