BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: a Matáv rosszul járt

A BÉT 0,2 százalékos süllyedéssel fejezte be a hét utolsó kereskedési napját. A blue chipek eltérően teljesítettek.

2002. augusztus 2. péntek, 17:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Minimális, kevesebb, mint 3 milliárdos forgalom mellett mindössze 16 pontot, azaz 0,2 százalékot esett a BUX pénteken, végül 7 058,38 ponton zárta a hetet.
A vezető részvények közül a Matáv volt a legkelendőbb, ám a távközlési papír forgalma sem érte el az 1 milliárd forintot, végül 2,3 százalékos esés után 779 forinton zárt.
A blue chipek közül a Mol és az OTP-papírjai tudtak erősíteni. Az olajipari cég kereskedés után jelentette be, hogy legfeljebb alaptőkéje 10 százalékának mértékéig sajátrészvény-vásárlásra adott megbízást. A bennfentesek valamit megsejthettek a tranzakcióból, mert a társaság papírjának árfolyama 0,8 százalékkal erősödött és 4 435 forinton zárt. A hitelintézet részvényeinek kurzusa 1,1 százalékkal nőtt, így 2 040 forinton fejezték be a pénteki kereskedést.
A gyógyszeripar részvényei is estek, ám míg a Richter-papír árfolyama 0,6, addig az Egis 1,6 százalékkal gyengült, így előbbi 13 000, míg utóbbi 12 500 forinton zárt.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet