BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: zuhant a Mol-papír

Bár a siralmas amerikai makroadatok következtében a vezető nemzetközi részvényindexek meredek lejtőre kerültek, a BÉT mutatója tartotta magát, s végül szerény többlettel zárt. A blue chipek közül egyedül a Mol részvényének árfolyama esett.

2002. augusztus 1. csütörtök, 17:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT-en ma meglehetősen gyenge, 4 milliárd forint alatti forgalom volt tapasztalható. Bár napközben több, mint 110 pontos előnyben is volt a BUX, a délutáni európai és tengerentúli bessz őt is visszarántotta, így végül 25,89 ponttal, azaz 0,37 százalékkal 7 074,44 ponton fejezte be a kereskedést.
A blue chipek közül mind forgalomban, mind erősödésben a Matáv és az OTP-papírjai jártak az élen. Mindkét részvény 1,5 százalékot erősödött, így előbbi 797, utóbbi pedig 2 018 forinton zárt.
A Richter-papírja is hízott, igaz minimális mértékben: 0,2 százalékos emelkedés után 13 100 forintos árfolyamon állapodott meg.
Nem vette ki részét az emelkedésből a Mol-részvény: kurzusa 2 százalékos zuhanás után 4 400 forintról várja a pénteki nyitást.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet