A kedvezőtlen amerikai makrohírek hatására lefelé indultak az indexek az Atlanti-óceán mindkét partján, és nem volt ez alól kivétel a BUX sem. A viszonylag közepes 5,5 milliárd forintos forgalomú nap után csak az OTP-részvényének köszönhetően maradt a BUX keddi záróértéke felett.
A tegnapi Moody's féle felminősítés után ma az ABN-Amro is magasabb minősítése osztályba helyezte az OTP Bankot, így nem csoda, hogy a délutáni csökkenésben a hitelintézet papírja volt az egyetlen, a blue chipek közül amely erősödni tudott. Az OTP-részvények árfolyama végül közel 3 százalékos emelkedés után 1 988 ponton zárt.
A Mol- és Richter-papírok kurzusa viszonylag enyhe 0,2 illetve 0,6 százalékos csökkenés után 4 490 illete 13 070 forinton állt meg.
A vezető részvények közül a Matáv-papírjai szenvedtek el komolyabb veszteséget, köszönhetően a Deutsche Telekom UBS Warburg általi leminősítésének. A távközlési cég részvényeinek árfolyama 2,5 százalékos esés után 785 forinton fejezte be a szerdai kereskedést.
