A múlt héten a BUX több, mint 8 százalékot esett, ám ebből a hétfői kereskedési napon, 4,4 százalékot visszaszerzett. Közepes, 4,6 milliárd forintos forgalom mellett a BUX végül 296 pontos, azaz 4,4 százalékos emelkedés után 7 094,32 ponton zárt.
A blue chipek közül a legjobban a Mol szerepelt, árfolyama 5,6 százalékkal erősödött a pénteki záróértékéhez képest és 4 545 forinton zárt.
A Matáv-papír kurzusa szintén óriásit hízott, 5,5 százalékos emelkedés után 842 forinton állapodott meg.
Az OTP-részvényei az index mértékénél gyengébben teljesítettek, árfolyamuk mindössze 3,3 százalékot erősödött és 1 920 forinton zárt.
A gyógyszeripari részvényeknek is jól jött a korrekció. A Richter-papírok kurzusa 4,8 százalékos emelkedés után 12 950 forintra módosult, míg az Egis részvények árfolyama 6,1 százalékos ugrást követően 11 880 forinton várja a keddi nyitást.
