BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: ismét emelkedett a BUX

A hét utolsó kereskedési napján, pénteken ismét emelkedett a BUX. A vezető részvények mindegyike emelkedett.

2002. július 26. péntek, 17:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Viszonylag jelentős 8,7 milliárd forintos forgalom mellett pénteken közel 80 pontot, azaz 1,2 százalékot erősödött a Budapesti Értéktőzsde hivatalos részvényindexe a BUX. Záráskor a mutató 6 797,58 ponton állt.
Kiemelkedően nagy, az összforgalom mintegy 65 százalékát kitevő arányban kereskedtek pénteken az OTP részvényeivel. A hitelintézet papírjának árfolyama 1,0 százalékot emelkedett és 1 859 forinton zárt.
A blue chipek közül a legtöbbet - 3,0 százalékot - erősödött a Matáv részvényeinek kurzusa, így 798 forinton állapodott meg.
A Mol-részvény az index mértékét alulmúló, alig 0,5 százalékos növekedést produkált, zárókurzusa végül 4 305 forinton alakult ki.
Eltérően teljesítettek a gyógyszeripari részvények. A Richter tovább hízott, mintegy 2,4 százalékos erősödés után árfolyama 12 395 forintra módosult. Az Egis-papír viszont veszített értékéből: kurzusa 4,2 százalékos csökkenés után 11 200 forinton zárt.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet