A szerdai napon több, mint 8 milliárd forintos forgalom mellett a BUX történetének tizenhatodik legnagyobb esését élte meg. Napközben az európai indexekkel összhangban zuhant a BUX szintje is, ám a fél ötös parkett-zárás megakadályozta abban, hogy európai társaihoz hasonlóan újra erősödésnek induljon.
A vezető részvények közül a legnagyobbat az OTP papírja bukta: miközben a hitelintézeti részvény forgalma az összes forgalom közel 45 százalékát tette ki, a kurzusa 10,1 százalékkal esett, végül 1800 forinton zárt.
Az általánosnál jóval kisebbet esett viszont a Mol-papír árfolyama, mindössze 2,3 százalékot és 4 250 forinton állapodott meg.
A gyógyszeripari részvényeket sem kerülte el az eladási hullám. A Richter papírjainak árfolyama 7,1, míg az Egisé 10,0 százalékot zuhant, végül 11 790 illetve 11 700 forinton fejezték be a napot.
A Matáv-részvény kurzusa 6,6 százalékos értékvesztést követően 751 forintról várja a csütörtöki nyitást.
