A Budapesti Értéktőzsdén nem volt különösebben nagy forgalom: 3,6 milliárd forint értékben születtek kötések. Az európai bizalmatlanság azonban begyűrűzött a BÉT-re is, az amerikai stagnáló nyitás pedig - ami manapság jó hírnek számít -
már nem tudta feljebb húzni az árfolyamokat.
A blue chipek közül a nap vesztese a Matáv-részvény lett: 4,8 százalékos esés után 795 forinton landolt.
A Mol-papír árfolyama viszonylag kisebb, 2,5 százalékos eséssel megúszta és 4 465 forinton zárt.
Az OTP- és a Richter-részvények árfolyama az egyszerű megjegyezhetőség jegyében zárta a hétfői kereskedést, előbbi 4,5 míg az utóbbi 4,1 százalékot zuhant, így 2 000, illetve 13 000 forinton állapodott meg.
Nem maradt ki a jóból a vegyipari szektor sem: a BorsodChem-papír kurzusa 2,0, míg a TVK-é 1,2 százalékkal csökkent.
