Nem egészen 3,2 milliárd forintos forgalom mellett csökkenéssel zárt ma a Budapesti Értéktőzsde, annak ellenére, hogy délelőtti órákban 7 500 pont felett is járt a BUX.
A vezető részvények közül a legnagyobb forgalmat és a legnagyobb esést is a Matáv részvénye produkálta, holott többségi tulajdonosának a Deutsche Telekomnak papírjai szárnyalnak a frankfurti tőzsdén. A távközlési cég részvényének árfolyama 3,5 százalékos gyengülés után 840 forinton zárt.
A Richter-papír árfolyama továbbra sem képes 14 000 forint fölé tornáznia magát, 2,2 százalékos értékcsökkenés után 13 650 forinton fejezte be a napot.
A Mol részvénye a BUX-szal megegyező 1,2 százalékos esést produkált, így végül 4 560 forinton zárt.
A blue chipek közül egyedül az OTP tudott erősíteni, a hitelintézet papírja 1,4 százalékos erősödés után 2 080 forintos árfolyamról várhatja a pénteki kereskedési napot.
