BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A dollárban exportálók veszítenek a legnagyobbat

Az amerikai valuta hirtelen bekövetkezett gyengülése a magyar tőzsdei szereplők közül a dollárban is exportálókat viselheti meg leginkább. A zöldhasú gyengülése miatti veszteséget azonban a fedezeti ügyletek érdemben csökkenhetik - véli Kevi Zoltán, a Raiffeisen Értékpapír Rt. elemzője.

2002. június 26. szerda, 11:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az öt leginkább veszélyeztetett papír közé két gyógyszercég és három gépipari vállalkozás részvényei sorolhatók. Közülük a Richter értéke ma eddig 400 forinttal 14 050 forintra csökkent, míg az Egis jegyzése 400 forinttal 14 000 forintra mérséklődött. Mindkettő 2,8 százalékos esést jelent. A Rába 175 eddig forintos csökkenést mutatott fel, ez 1,2 százalék, jelenlegi árfolyama 1325 forint. A Nabi, amelynek költségei jelentős része is dollárban keletkezik, ma 220 forint mínusz nyomán 4280 forinton áll ez 4,9 százalékos veszteséget jelent. A Mezőgép viszont a trenddel szemben mozgott, jegyzése 30 forinttal 1100 forinta erősödött.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet