BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BorsodChem tiltakozik a gázáremelés ellen

A BorsodChem Rt. ma fizetett hirdetést tett közzé "indokolt-e a július 1-jei fölgázár-emelés az ipari nagyfogyasztóknál" címmel. A társaság ebben felhívja a figyelmet, hogy az ipari és lakossági fogyasztás közötti keresztfinanszírozás jelentősen csökkentette az egyébként nagyrészt exportorientált magyar feldolgozóipar versenyképességét, egy további gázáremelés pedig a költség-versenyképesség megszűnéséhez vezetne.

2002. június 20. csütörtök, 08:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BC szerint egy tíz éves, politikai konszenzuson alapuló gazdsági program keretében meg kellene szüntetni az ipari és lakossági fogyasztók által használt energia keresztfinanszírozását, amit szociális kompenzációval lehetne ellensúlyozni. A közlemény hangsúlyozza, hogy az ipari fogyasztók számára a gáz már drágább mint Nyugat-Európában, kelet-európai összehasonlításban pedig még rosszabb a kép. Eközben a földgáz importőrnek (vagyis a Molnak) a 2000. évi árcsúcs után a földgáz egyre kedvezőbb üzletté válik részben az árcsökkenés, részben pedig a dollár gyengülése miatt. "Kérdés, hogy most, amikor már várhatóan nyereségessé válik a földgáz üzletág, szabad-e a földgáz árát az ipari nagyfogyasztók részére is tovább emelni", amivel lehetetlen helyzetbe hozzák a feldolgozóipart - áll a BorsodChem közleményében.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet