A BC szerint egy tíz éves, politikai konszenzuson alapuló gazdsági program keretében meg kellene szüntetni az ipari és lakossági fogyasztók által használt energia keresztfinanszírozását, amit szociális kompenzációval lehetne ellensúlyozni. A közlemény hangsúlyozza, hogy az ipari fogyasztók számára a gáz már drágább mint Nyugat-Európában, kelet-európai összehasonlításban pedig még rosszabb a kép. Eközben a földgáz importőrnek (vagyis a Molnak) a 2000. évi árcsúcs után a földgáz egyre kedvezőbb üzletté válik részben az árcsökkenés, részben pedig a dollár gyengülése miatt. "Kérdés, hogy most, amikor már várhatóan nyereségessé válik a földgáz üzletág, szabad-e a földgáz árát az ipari nagyfogyasztók részére is tovább emelni", amivel lehetetlen helyzetbe hozzák a feldolgozóipart - áll a BorsodChem közleményében.
