BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Slovnaft 58 korona osztalékot fizet

Hosszúra nyúlt tegnap a Mol 36,2 százalékos tulajdonában álló Slovnaft éves rendes közgyűlése, az igazgatóság részvényenként 58 koronás osztalékjavaslatát azonban végül elfogadták a részvényesek. A Slovnaft anyavállalat 4,36 milliárd koronás adózás utáni profitot ért el, aminek több mint egynegyedét osztalékként ki is fizeti.

2002. május 30. csütörtök, 07:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mindez megfelel a Slovnaft korábban elhatározott, az éves eredmény 25-30 százalékának kifizetéséről szóló osztalékpolitikájának. Az állami nyugdíj- és szociális alapba való befizetések után így a társaságnál marad a profit több mint 68 százaléka.

Az adózott eredménynek a Mol éves jelentésében ilyen címen feltüntetett 3,2 milliárd koronától való jelentős eltérését az eltérő könyvelési elvek (a 3,2 milliárd korona a nemzetközi számviteli elvek szerinti, konszolidált, de nem auditált eredmény) és az okozza, hogy itt csak a Slovnaft anyavállalat számai szerepelnek, a Molnál feltüntetett számok viszont a teljes vállalatcsoportra vonatkoznak.

A közgyűlésen a J&T Finance Groupnak, a társaság kisebbségi részvényesének a kérdései okoztak némi fennakadást, emiatt nyúlt a megszokottnál sokkal hosszabbra a részvényesek gyűlése. Végül nem is került elfogadásra néhány javasolt alapszabály-módosítás és a vezető testületek tagjainak díjazása sem.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet