A svéd jegybank kamatot emelt, miután koronainflációja elérte a 3 százalékot, és veszélybe került az éves 2,0 százalékos inflációs terv teljesítése. Elemzők szerint ez lehet az első kamatemelés abban a sorban, ami a következő hónapok monetáris politikai irányzatát jellemzi majd. Eközben két befektetési bank is rendkívül optimista Amerikai növekedési prognózist tett közzé, egyikük 5, másikuk 6 százalékra teszi a gazdaság idei bővülését. Ezek a hírek ót tettek az Amerikába exportáló japán cégek árfolyamának és megmozgatták az árupiacokat is, a réz ára például több hónapos rekordokat döntöget.
Rendületlenül emelkedik a kőolaj ára a nemzetközi tőzsdéken. Az amerikai altípust tegnap már 25 dollár fölött jegyezték, a Brent pedig ma is emelkedéssel nyitott.
A Deutsche Telekom tegnap esti igazgatósági ülését követően közzétette, hogy a korábban tervezettnél kisebb osztalékot fizet és lassítja az adósságcsökkentési programját.
