BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vártnál nagyobb osztalékot fizet a Prímagáz

A NAPI Gazdaság számításait igazolva piaci várakozásoknál jóval magasabb osztalékot fizet a Prímagáz - derült ki a cég ma közzétett közgyűlési meghívójából. AZ osztalék így 200 forint lesz az 1300 forint körül forgó részvényekre.

2002. március 18. hétfő, 07:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Prímagáz Rt. közzétette, hogy a magyar számviteli törvények szerint számított 2001-es eredménye jócskán meghaladta a korábban bejelentett IAS szerinti eredményt, ezért a piaci várakozásoknál magasabb, részvényenként 200 forintos osztalékot fizet. Az IAS szerinti eredmény 1,387 milliárd forint volt, de az osztalékot a magyar számvitel szerinti eredményre fizetik, így annak értéke 694 millió forint.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet