Az egyesület azt kéri az államtól, hogy teremtsen megfelelő privatizációs kínálatot a kárpótlási jegyek ellenében, vagy ha ez nem megy névértéken vásárolja vissza a papírokat, amint tette azt a szövetkezeti külső üzletrészek esetében. Ádám Zsigmond elmondta, hogy bár megkeresték a politikai pártokat javaslatukkal, azok egyike sem mutatott érdeklődést a jegy tulajdonosok problémái iránt.
