BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PM-ben tárgyalt a jegyesek egyesülete

A Pénzügyminisztériumban tárgyaltak ma délelőtt a Kárpótlási Jegy Tulajdonosok Érdekvédelmi Egyesületének vezetői. Ádám Zsigmond a jegyesek felkért szakértője a NAPI Online-nak nyilatkozva üdvözölte a PM fogadókészségét, de sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy Terták Elemér helyettes államtitkár nem állt elő olyan konkrét javaslatokkal, amelyek felszívnák a piacról a kárpótlási jegyeket és ezzel végleg pontot tennének a furcsa értékpapír több mint 10 éves történetének végére.

2002. február 1. péntek, 12:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egyesület azt kéri az államtól, hogy teremtsen megfelelő privatizációs kínálatot a kárpótlási jegyek ellenében, vagy ha ez nem megy névértéken vásárolja vissza a papírokat, amint tette azt a szövetkezeti külső üzletrészek esetében. Ádám Zsigmond elmondta, hogy bár megkeresték a politikai pártokat javaslatukkal, azok egyike sem mutatott érdeklődést a jegy tulajdonosok problémái iránt.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet