BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

DÉLI ÖSSZEFOGLALÓ

Emelkedtek az európai tőzsdeindexek ma délelőtt. Jól mennek az olajpapírok és az autógyártók részvényei. Előbbieknek az olajárak emelkedése és a növekedési kilátások javulása tett jót, utóbbiaknak a BMW növekvő eladásairól nyilvánosságra hozott adatok kedveztek. Általában is jó a hangulat Európában, mert a ma közzétett német Ifo index a várakozásokat meghaladó növekedést mutatott. A Dax 0,71, a CAC 1,4, a Footsie pedig 0,88 százalékkal nőtt ma délelőtt.

2002. január 28. hétfő, 12:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai futures indexek is növekedést mutatnak, a határidős DOW 37, az S&P 3, a Nasdaq pedig 11 pontos növekedést mutat. Az eurót nem erősítette meg a kedvező Ifo index, mert azzal egy időben tették közzé az eurózóna monetáris aggregátumait, ami azt mutatta, hogy decemberben is gyors ütemben bővült pénzkínálat. Az euró e hír hatására még gyengült is, most már csak 0,8601 dollárt ér.
A BÉT enyhe emelkedéssel nyitott, és sokáig úgy festett így is marad, de délben esni kezdett az index és az addigi 8141 pontról meg sem állt 8050 forintig. A legnagyobb vesztes a Matáv, amelynek részvénye 18 forinttal áll a pénteki záróár alatt, de negatívba fordult az addig emelkedő Mol és az OTP is. A vezető részvények közül egyedül a Richter maradt meg a pozitív tartományban, de korábbi 200 forintos árfolyam emelkedése 5 forintra olvadt. Még mindig 35 forinttal áll pénteki záróára felett a TVK, igaz a csökkenő trend nem hagyta érintetlenül az addig másfél százalékos erősödést mutató papírt.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet