BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bennfentes kereskedelem miatt megbírságolták Stanga Gyulát

Az egyesített felügyelet egy éves fennállása óta először bennfentes kereskedelem miatt szabott ki bírságot. A megbüntetett Stanga Gyula a Synergon Rt. kereskedelmi vezérigazgató helyettese tavaly november 22-én,a Vivendivel aláírt 10 éves beszállítói szerződés aláírása, és ennek bejelentése között 15 ezer Synergon részvényt vásárolt.

2002. január 10. csütörtök, 08:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az igazgató a részvényeket a bejelentés utáni egy hónapban eladva csaknem 3 millió forint árfolyamnyereségre tett szert. A felügyelet az árfolyamnyereség kétszeresére bírságolta Stangát, akit ezen túl a bejelentési kötelezettség megsértése miatt is elmeszelt, további 20 ezer forintra. A bennfentes kereskedelem büntetőjogi kategória, ezért nem kizárt, hogy az ügy a bíróságon is folytatódik.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet