Az amerikai indexek ennél jóval magasabban is álltak, de estére a profitrealizálás miatt kifulladt a lendület. Az emelkedés főleg a jó makroadatok okozták. A börzéknek jót tett, hogy a szolgáltatások beszerzői menedzserindexe nemhogy meghaladta a várakozásokat, de a növekedést előrejelző tartományba ugrott, és a munkanélküliség is a várakozásoknál valamivel szerényebben emelkedett.
Ahogyan kifújt a tengerentúli lendület, a nyugat-európai tőzsdeindexek többlete is elpárolgott. A technológiai, média és távközlési részvények korábbi nyeresége elolvadt, s hiába voltak kedvezőek az európai makroadatok, a mutatók záróértéke végül alig tért el a megelőző napi szinttől: az FTSE-100 0,09 százalékos emelkedéssel 5 323,80 ponton, a CAC-40 pedig 0,03 százalékos száguldással 4 682,79 ponton fejezte be a kereskedést, s hét óra után a DAX 0,37 százalékos pluszban volt. Keresettek voltak a légitársaságok részvényei, miután a holland KLM forgalom visszaesésről szóló jelentésének részleteit a szakemberek az iparág feltámadásának előjeleként értékelték. Ma az argentin hírek miatt esik a Telefonica részvényének értéke, a technológiai szektorra pedig nyomást gyakorol a Vivendi saját részvény eladása, amit a piac a cég 3,3 árfolyamveszteségével vett tudomásul.
A Budapesti Értéktőzsde hivatalos részvényindexe azaz 2,4 százalékos emelkedéssel 7 338 ponton fejezte be a múlt hét utolsó kereskedési napját. A BUX-ot elsősorban a 4,6 százalékkal 16 950 forintra ugró OTP, illetve a 3 százalékkal 15 550 forintig száguldó Richter húzta fel. A Matáv 943 forintos záróértéke 2 százalékos drágulást jelentett, miközben a Mol mindössze 0,7 százalékkal 5 100 forintra erősödött. A másik két vegyipari részvény sokkal jobban teljesített. A BorsodChem 4 százalékkal 4 700 forintra, a TVK pedig 3,2 százalékkal 3 200 forintra emelkedett. A közgyűlését a múlt hét péntekén tartó Pick részvényei is a nyertes oldalon álltak, a húsipari cég papírjai másfél százalékkal 4 000 forintra drágultak. A Skála összehívta azt a rendkívüli közgyűlést, amely a társaság tőzsdei kivezetésről hivatott dönteni.
A külföldi befektetők forintvásárlásainak hatására jelentősen erősödött pénteken a hazai fizetőeszköz a bankközi devizapiacon. A jegyzés késő délután az intervenciós sáv erős oldalán, a centrumtól számított 11,73 százalékon állt, s ezzel az euró kurzusa 244 forint alá csökkent, míg a dollárt 271 forint felett jegyezték. A font ma reggel a sáv közepétől 11,86 százalékra nyitott, egy euróért 243,20/50 forintot kell adni.
A pénteki záráskor New Yorkban az euró 0,8951 dollárra gyengült a csütörtöki 0,8993-ról. Az euró ma reggel már 0,8970 dollárt ér. A dollár pénteken 130,90 jen volt, és azóta 130,76-ig
