BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a Pick közgyűlés

Ma tíz órakor folytatódik Szegeden a Pick Szeged Rt. december 17-re összehívott, majd a közgyűlési tisztségviselők megválasztása után az Arago indítványára felfüggesztett közgyűlése. A napirenden egy új igazgatósági tag megválasztásán kívül a társaság birtokában lévő 260 ezer saját részvény (a 3,528 milliárdos jegyzett tőke 7,38 százaléka) bevonása, illetve a csomag tekintetében a január 7-ig élő Arago-ajánlat elfogadása is szerepel. A közgyűlésről folyamatosan tudósítunk.

2002. január 4. péntek, 09:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mostani társasági eseményen csak azok szavazhatnak, akik a decemberi közgyűlésen is rész vett. Ez 27 részvényes összesen 52,26 százaléknyi tulajdoni hányadát jelenti.
Az igazi kérdés tehát az, mi lesz a saját részvények sorsa. Egyrészt tehát bevonásra - ezzel 1,1 milliárd forintos kifizetéstől mentesülne az Arago) kerülhetnek, másrészt ha a Pick felajánlja a csomagot a legfőbb tulajdonosának, akkor az Arago tulajdoni része csaknem 50 százalékra nőne az ajánlat előtti 41,34 százalékkal szemben. A döntés tehát két esélyes különösen azért, mert a kérdésben az Arago saját ajánlata elfogadásáról értelemszerűen nem szavazhat.
A Pick igazgatósága egyébként február 4-re újabb rendkívüli közgyűlést hívott össze, amelynek egyetlen napirendi pontja a szalámirészvényeknek a BÉT-ről való kivezetése.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet