A mostani társasági eseményen csak azok szavazhatnak, akik a decemberi közgyűlésen is rész vett. Ez 27 részvényes összesen 52,26 százaléknyi tulajdoni hányadát jelenti.
Az igazi kérdés tehát az, mi lesz a saját részvények sorsa. Egyrészt tehát bevonásra - ezzel 1,1 milliárd forintos kifizetéstől mentesülne az Arago) kerülhetnek, másrészt ha a Pick felajánlja a csomagot a legfőbb tulajdonosának, akkor az Arago tulajdoni része csaknem 50 százalékra nőne az ajánlat előtti 41,34 százalékkal szemben. A döntés tehát két esélyes különösen azért, mert a kérdésben az Arago saját ajánlata elfogadásáról értelemszerűen nem szavazhat.
A Pick igazgatósága egyébként február 4-re újabb rendkívüli közgyűlést hívott össze, amelynek egyetlen napirendi pontja a szalámirészvényeknek a BÉT-ről való kivezetése.
