Az európai tőzsdék zárva vannak, a BÉT-en a vezető részvények édes álmot látnak. Egy, csak egy legény van talpon a vidéken, a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, annak döntésére viszont még délután 4-ig várni kell.
Lengyelország enyhíti a magyar termékekre kivetett vámpótlékot, miután a magyar fél a CEFTA-nál tiltakozott az intézkedés miatt.
Az olajpiac optimista, mert mindenki azt reméli, hogy az Opec december 28-i rendkívüli ülésén napi 1 millió hordós kitermelés csökkentésről döntenek annak ellenére, hogy a nem Opec tagországok nem teljesítették az ennek feltételéül szabott 500 ezer hordós földbenhagyást.
A nemzetközi cégek közül egyedül a Nike volt olyan lelkes, hogy az ünnepnapok előtt, de már tőzsdezárás után közzétegye második pénzügyi negyedévéről szóló jelentését. A mérleg, és az annak megjelenését követő tájékoztató valódi karácsonyi ajándék volt a részvény tulajdonosainak, hiszen, mint kiderült a Nike-t egyáltalán nem rázta meg a terrortámadás, a cég negyedéves egy részvényre jutó eredménye 48 cent lett, szemben a tavalyi 44 centtel és az elemzők által várt 46-tal.
