Az Opecen kívüli termelők vonakodtak a kitermelés csökkentésétől, és összesen napi 462 ezer hordós csökkentést dobtak össze, többet az istennek se. Ebben a helyzetben az Opec rendkívül miniszteri találkozót szervezett december 28-ára, és az olajpiac most abban bízik, hogy zen az ülésen elszánják magukat az 1 millió hordós kitermelés csökkentésre.
A nem tag országok közül Norvégia és Oroszország 150-150 ezer hordót csökkentett naponta, ezt Mexikó 100 ezer tonnával fejelte meg, Oman 40, Angola pedig 22,500 hordós csökkentés vállalt magára.
