BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimista az olajpiac, emelkednek az árak

December 28 ülnek asztalhoz az OPEC országok olajminiszterei, hogy megvitassák mennyivel csökkentsék a kitermelést január elejétől. Az Opec egy hónappal ezelőtt a nem Opec országok termelés korlátozásától tette függővé saját döntését, mondván, ha kívülálló termelők napi 500 ezer hordóval visszavesznek, akkor ők is csökkentenek további 1 millió hordóval.

2001. december 22. szombat, 10:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Opecen kívüli termelők vonakodtak a kitermelés csökkentésétől, és összesen napi 462 ezer hordós csökkentést dobtak össze, többet az istennek se. Ebben a helyzetben az Opec rendkívül miniszteri találkozót szervezett december 28-ára, és az olajpiac most abban bízik, hogy zen az ülésen elszánják magukat az 1 millió hordós kitermelés csökkentésre.
A nem tag országok közül Norvégia és Oroszország 150-150 ezer hordót csökkentett naponta, ezt Mexikó 100 ezer tonnával fejelte meg, Oman 40, Angola pedig 22,500 hordós csökkentés vállalt magára.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet