A BÉT-en kisebb a veszteség, az index csak 13 pontos csökkenést mutat. A Matáv 9 forintot azaz 1 százalékot veszített értékéből, A Mol egy darabig erősödött, ám mostanra tegnapi záró értékére süllyedt vissza, az OTP 50 forinttal gyengült. A BÉT-et nem érte el a világszerte tomboló gyógyszeripari bessz, a Richter több 160 forinttal, azaz több mint 1 százalékkal erősödött. Nagyot, több mint 2 százalékot esett a TVK árfolyama, és a BorsodChem is 1 százalék körüli mértékben gyengült.
A forint a sáv erős oldalán a 11 százalékot ostromolja, és elemzők szerint ezt előbb-utóbb megelégeli az MNB. Csehország hasonló gondjait a kormány és a jegybank közötti feszültség teszi súlyosabbá. A kabinet azt szeretné elérni, hogy a jegybank kamatcsökkentéssel támogassa élénkítő gazdaságpolitikáját, a központi bank viszont azt akarja elérni, hogy a kabinet ne, vagy csak részben váltsa át a privatizációs bevételeket koronára, hogy legalább emiatt ne erősödjön a nemzeti valuta.
