Bojár Gábor, a Graphisoft elnöke kijelentette: a Cadline úgy érzi, hogy sebezhető a Graphisoft és befolyásolhatja a cég részvényeinek árfolyamát. A Graphisoft 2000 áprilisban indított pert a Cadline kft. ellen, amely szerint a Cadline építészeti szoftvere a Graphisoft technológiáján alapul, és ezért a cég szerzői jogokat sért.
