BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

DÉLI ÖSSZEFOGLALÓ

Frankfurt vezetésével emelkednek az európai tőzsdék. A DAX 2,32 százalékkal erősödött délelőtt, az FTSE 100 csak 0,71 százalékkal nőtt, a CAC pedig 1,13 százalékkal megy. Minden piacon a távközlési és az elektronikai szektor húzza fölfelé az indexet, de Londonban nagyobb a zuhanó olajpapírok súlya, ezért marad el az index növekedése a kontinentális társakétól. Az euró 0,882 dollárt ér, ami annak ellenére is szerény emelkedés, hogy az Európai Központi Bank ismét pesszimistán nyilatkozott a gazdasági növekedésről.

2001. november 15. csütörtök, 12:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai futures indexek együtt mozognak, a határidős DJIA és a NASDAQ egyaránt fél százalékkal emelkedett.
A BÉT 100 pontos emelkedést mutat. A vezető részvények közül ezúttal csak a Mol és a Matáv drágul jelentősen, az OTP veszített értékéből a Richter pedig szerény növekedést produkál. A Mol több mint 3 és a Matáv nem egészen 3 százalékos erősödése mellett támaszt ad az indexnek a TVK 4 és a Rába 1,2 százalékos erősödése is.
Az olaj ára ma délelőtt tovább csökkent, az elemzések az OPEC töketlenkedéséről szólnak. Ali Rodriguez OPEC főtitkár Norvégiába kézül, hogy ott is tárgyaljon a kitermelés csökkentésének fontosságáról, és hírek szerint Moszkvában folytatja missziós körútját.
Európában baljós makrohírek jelentek meg, de úgy tűnik senkit sem érdekelnek. Olaszországban 0,2 százalékkal nőtt a GDP, Angliában 18 hónapja először csökkent a kiskereskedelmi forgalom, Németországban pedig estek a nagykereskedelmi árak.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet