A Nokia és a DoCoMo kilátásba helyezte, hogy közös nyitott szabványt alakítanak ki a harmadik generációs telefonokra és szolgáltatásokra. Arra a kérdésre, hogy kipróbálják-e a Nokia új készülékét a DoCoMo már működő japán 3G-s szolgáltatási területén, a Nokia vezér úgy nyilatkozott, hogy ez is a csak jövő év harmadik negyedévében képzelhető el.
